Alexander, Ron Principal
Joekel, Steve Asst. Principal/Activities Director

Alexander, Ron Principal
Behrens, Allison Art Teacher
Bos, Michael Industrial Technology Teacher
Clayton, Shannon English Teacher
Comine, Jon Social Studies Teacher
Dostal, Alex Math Teacher
Dutcher, Bryan Science Teacher
Ehrke, Kirsten World Language
Falch, Kelly English Teacher
Ferguson, Nicholas Learning Success Center Teacher
Foutch, Dustin Industrial Technology Teacher
Gurchin, Kelley Developmental Learning Center Teacher
Gustafson, Christine Science Teacher
Hoagland, Alexis Science Teacher
Hopp, Andrew Math Teacher
Janak, Marla Instrumental Music Teacher
Janda, Michelle English Teacher
Jennings, Jim Business Teacher
Jenson, Scott Journalism/P. E. Teacher
Joekel, Steve Asst. Principal/Activities Director
King, Matt Vocal Music Teacher
Kuhl, Adam P. E. Teacher
Layher, Jerry Instrumental Music Teacher
Layher, Patti Business/Technology Teacher
Lodes, Julie Math Teacher
Lundeen, Steve Social Studies Teacher
Pedeliski, Nicki Family & Consumer Sciences Teacher
Schlieman, Bradley Social Studies Teacher
Stanton, John Counselor - 10-12
Starks, Teresa Business Teacher
Svoboda, Sarah Counselor - 9
Thayer, Amy Media Specialist
Zeleny, Kimberly World Language

Blakenship, Rosey Custodian
Brown, Caleb Head Boys Soccer Coach
Bucksbee, John Paraprofessional
Butler, Sam Staff - Paraprofessional
Case, Jacki
Duggan, Rebecca Paraprofessional
Foley, Jessica Paraprofessional
Gordon, Shanna Athletic Trainer
Harrison, Jennifer Accompanist
Hendrickson, Jennifer Staff - Paraprofessional
Jennings, Marla Paraprofessional
Jones, Kellie Office Aide
Krapp, Sheryl
Levinson, Michelle Head Volleyball Coach
McKnight, Mary Custodian
Murphy, Mary Media Center Aide
Nowka, Andrea Office Aide
Petersen, Rich
Porter, Patty Custodian
Roberts, Becky Resource Office - Sarpy Co. Sheriff's Office
Robertson, Tony Custodian
Stolzer, Karla Paraprofessional

Brotzki, Tim Head Boys Basketball Coach
Coughlin, Ron Head Girls Basketball Coach
Elder, Christina Staff - Certified
Gentile, Greg Head Boys Track Coach
Laughlin, Frank Staff - Certified
Marshall, Robyn Head Cross Country Coach
Peters, Louise Taher Food Services
Richardson, Amber Head Girls Soccer Coach
Schorsch, Sonya Taher Food Services
Shea, Sarah Girls Basketball Volunteer Assistant Coach
West-Tex, Stephanie Taher Food Services